پرنیان

نبشتم بشاهی همی سالیان همه پوشش از خز و از پرنیان

+ نابغه هایی که در دوران خود کودن شمرده می شدند

هیچ به این فکر کردین که ممکنه شما هم یک نابغه بالقوه باشین؟ شاید بگین: نه بابا، من که نمره ریاضیم همیشه لب مرز بوده، فیزیک رو هم که نگو با تک ماده قبول می شدم.

من بهتون می گم از خودتون ناامید نشین. شما حتما نابغه این. فقط باید منتظر یک سیب باشین تا دنیا شما رو کشف کنه. میگین نه، مطلب زیر رو حتما بخونین:تعجب

١. آلبرت اینشتین (Albert Einstein) در کودکی دچار بیماری دیسلسیک بود. یعنی معنی و مفهوم کلمات و عبارات را درست تشخیص نمی داد. معلم آلبرت اینشتین او را عقب مانده ذهنی، غیر اجتماعی و همیشه غرق در رویاهای احمقانه توصیف می کرد، ضمنا وی دوبار در امتحانات کنکور دانشگاه پلی تکنیک زوریخ مردود شد!

 


٢. توماس ادیسون (Thomas Alva Edison) که معلمانش از آموزش او در مدرسه عاجز مانده بودند در تمام طول تحصیل کم ترین نمره ها را از درس فیزیک می گرفت ولی همین شخص بعدها موفق شد بیش از هزار وصد وپنجاه اختراع به جامعه بشریت عرضه کند که بیشتر آنها در زمینه علم فیزیک بوده است!

٣. بتهون (Ludwig van Beethoven) معلم او می گفت در طول زندگیش "اوچیزی یاد نخواهد گرفت"

۴. پیکاسو (Pablo Picasso) یکی از معروفترین نقاشان جهان بدون کمک و حضور پدرش که در زمان امتحانات کنارش می نشست نمی توانست در درس هایش نمره قبولی کسب کند!

۵. هیلتون (Conrad Nicholson Hilton) که مالک بیش از 300هتل در سرتاسر دنیاست در دوران کودکی برای گذران زندگی مجبور بود کف سالن‌ها و هتل ها را طی بکشد!

۶. جیمز وات (James Watt) که مخترع ماشین بخار بود فردی کودن توصیفش می کردند!

7. امیل زولا (Émile François Zola) نویسنده بزرگ فرانسوی دانش آموزی تنبل بود که در مدرسه از درس ادبیات معمولا نمره صفر می گرفت!

٨. ناپلئون بناپارت (Napoleon Bonaparte) مدرسه خود را با رتبه 42 به عنوان یک دانش آموز غیر ممتاز ترک کرد!

٩. لویی پاستور (Louis Pasteur) در مدرسه یک محصل متوسط بود و در دوره لیسانس در درس شیمی بین 22 نفر رتبه 22 را کسب کرد!

 

 منبع: سایت پرشین استار

نویسنده : ملیحه دادور ; ساعت ۸:٠٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢
تگ ها: دانستنیها