پرنیان

نبشتم بشاهی همی سالیان همه پوشش از خز و از پرنیان

+ رفع مشکلات درایو های USB

در این یادداشت توجه شما رو به طرح مشکل دوم USB ها و رفع مشکل آن جلب می کنم:

آیا حقیقتا فـرمـت فایل سیستم NTFS ، عـملکرد درایـو‌های USB Flash را بهبود مى بخشد؟ در پاسخ باید اشاره نمود که در بـسـیارى از بـررسى‌هاى انجام شـده، بـه ویـژه کپى کـردن فایل‌هاى کوچک در درایو فلش USB، این موضوع ثابـت شـده است و در اغلب موارد،  فرمـت NTFS بر FAT  16 و 32 پیـروز بـوده اسـت. در واقع علت سرعت بالاترNTFS  آن است که اطلاعات را در حافظهCache  مى‌نویسد. همچنین در صورت فرمت حافظه فلاش خود در قالب NTFS، می‌توانید از همان مزایایی استفاده کنید که در در صورت تبدیل فرمت هارد دیسک از Fat‌ به NTFS نصیب شما می‌شد. مثل مدیریت بهتر، امنیت بیشتر و سرعت بالاتر.  


اما این را هم در نظر داشته باشید، برخی از دستگاه‌هایی که قابلیت اتصال با حافظه فلاش را دارند، ممکن است در پذیرش این فرمت، مشکل داشته باشند.

در نتیجه اگر عملکرد حافظه فلاش، بخصوص در زمینه سرعت، بـراى شما بیش از سازگارى اهمیـت دارد، در ادامه شیوه تغییر فرمت درایو را شرح خواهیم داد. زیرا در حالت فعلی اگر تصمیم به فرمت درایو فلاش خود داشته باشید، فقط با دو گزینه Fat‌ و Fat32 مواجه خواهید بود. اما لازم است که گزینه NTFS هم فعال شود.

برای این کار، درایو فلاش را به کامپیوتر خود متصل کنید. سپس درWindows Explorer  (از طریق منوی Start و سپس Accessories، بدان دست خواهید یافت) بر روى درایـو Flash کلیـک راسـت کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید. در پنجره باز شده،‌ بر روی زبانهHardware  کلیک کرده و از لیـست درایوها، درایو Flash خود را انتخاب کنید. اکنون بر روى دکـمه Properties کلیک کنید. در کادر مـحاوره‌اى ظـاهر شـده، روى زبـانه Policies کلیک کنید. حالا گـزینه Optimize for performance را انـتخاب کرده و دوبـار روى OK کـلیـک کنـید. حالا در Windows Explorer‌ مـجدداً روى درایـوFlash کـلیـک راسـت کـرده و گـزیـنه Format را انتخاب کنید. مشاهده می‌کنید که در مـنـوى کـشـویـى File System، گـزیـنـه NTFS نیز وجود دارد. آن را انـتـخـاب کـرده و روى Start کـلیـک کـنیـد تا درایو شما به شیوه NTFS فرمت شده و عملکرد و سرعت بهترى داشته باشد.

منبع: ماهنامه دانش و کامپیوتر

نویسنده : ملیحه دادور ; ساعت ۸:۳٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۳
تگ ها: کامپیوتر